KOCAELİ BASIN MÜZESİNİ VE KOCAELİ BİLİM MERKEZİNİ GEZDİK

Yücel Araç tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma 4-G SINIFI HABER ARŞİVİ (2014-2017)

     3-G Sınıfı olarak 27 öğrencimizle 3 Mayıs 2016 Salı günü gazeteci velimiz Faruk ORUÇ’un da katılımıyla KOCAELİ BASIN MÜZESİNİ ve KOCAELİ BİLİM MERKEZİNİ gezdik.

     Basın müzesinde bizleri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Sayın Levent ALTUN karşıladı. Daha sonra basın müzesine geçtik. Basın müzesinde başkan yardımcıları Bahar ERDOĞAN ve Nesibe AZAK hanımefendilerle de tanıştık. Sayın Levent ALTUN müze hakkında öğrencilerimize kısa bir bilgilendirme konuşması yaptıktan sonra öğrencilerimize müzeyi gezdirdi. Müzede bulunan gazetecilik tarihine ait materyaller, araç ve gereçler hakkında öğrencilerimize bilgiler verdi. Öğrencilerimiz eski gazetelerin nasıl çıkarıldığına dair fikirler edindiler. Harf dizgileri, daktilolar,80-100 yıl önce çıkarılan gazeteler, Atatürk’ün vefatını ilk duyuran gazete, artık tarih olmuş eski fotoğraf makineleri, pozlar, filmler, fotoğraf banyo araçları ve daha birçok gazetecilik tarihi açısından antika sayılabilecek eşyayı görme bu eşyaların ne işe yaradığını öğrenme fırsatı buldular.

     Müze gezimizde bizleri bilgilendiren başta Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Sayın Levent ALTUN Bey’e, Başkan yardımcıları Sayın Bahar Erdoğan ve Sayın Nebiye AZAK hanımefendilere çok teşekkür ediyoruz.

     Müze gezisinden sonra KOCAELİ BİLİM MERKEZİNE geçtik. Öğrencilerimiz burada adeta bilim tarihine yolculuk yaptılar. Hayatlarının her anında şahitlik ettikleri bilimsel kural ve kanunların nasıl oluştuğunu bilim merkezinde bulunan araç gereçleri kullanarak anlama fırsatı yakaladılar. Dünya’yı değiştiren buluşlara imza atan bilim insanlarının hayatlarını ve eserlerini, ürünlerini öğrenme fırsatı yakaladılar.

     Gezimizin düzenlenmesinde katkılarını esirgemeyen okul müdürümüz Sayın ZİHNİ AYDIN’a ve velimiz Sayın Faruk ORUÇ’a çok teşekkür ediyoruz.

Haberin resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.Galerinin sağ ve solunda bulunan oklara tıklayarak galeriyi gezebilirsiniz.

Galeride fazla resim olduğu için yüklenmesi zaman alacağından biraz beklemeniz gerekebilir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Logo 01
  • Logo 01
  • Logo 01
  • Logo 01
  • Logo 01
  • Logo 01

© Sitemizden kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. ©
Ana Sayfa

Yandex.Metrica